ČSAD Slaný bude jezdit na Jablonecku příštích pět let

, autor: archiv MMJN

20.01.2023 - Od začátku února převezme na Jablonecku městskou dopravu na pět let nový dopravce. Tím je na základě výběrového řízení dopravní společnost ČSAD Slaný, s.r.o.

Na Jablonecku bude od února jezdit 23 velkých a čtyři malé, zcela nové, speciálně pro tuto zakázku vyrobené hybridní autobusy Mercedes Contecto a Rošero, které se loni v listopadu představily na veletrhu autobusů CZECHBUS v Praze.

„Nový dopravce přivede na silnice Jablonecka ekologicky šetrná hybridní vozidla s kombinovaným pohonem nafta/elektřina, díky kterému se předpokládá 8% úspora paliva oproti klasickým naftovým motorům. Cestující budou jezdit dvanáctimetrovými mercedesy a osmimetrovými vozy zn. Rošero na podvozku Iveco Daily. Vozy budou zcela nové, vyrobené speciálně pro jabloneckou zakázku. V těchto dnech se autobusy opatřené logem Jablonecké dopravní představují na pražském veletrhu autobusů CZECHBUS,“ popisuje jablonecký náměstek pro správu majetku Petr Roubíček.

Technické i dispečerské zázemí bude mít dopravce opět v průmyslové zóně Rýnovice. Jablonecká flotila se bude skládat z 23 velkých a čtyř menších vozů. Všechny budou snadno přístupné pro vozíčkáře nebo maminky s kočárky. Osazená v nich budou stejná odbavovací zařízení, která jsou nyní v autobusech dosavadního dopravce. „Platby jízdného budou možné stále v hotovosti, kartou OPUSCARD nebo bankovní kartou. Nezmění se ani cena jízdného a bezplatná zůstane přeprava seniorů nad 70 let,“ ujišťuje náměstek Roubíček. Zachovaný zůstane také rozsah linek městské dopravy, a to včetně linky č. 103 obsluhující areál nemocnice.

Smlouvu s dopravcem uzavřelo statutární město v listopadu 2021, a to na 1 370 tis. ujetých kilometrů ročně. Cena dopravního výkonu pro rok 2023 včetně 10% snížené sazby DPH je 62,72 Kč/km, statutární město bude přispívat částkou 45,22 Kč/km (cena dopravního výkonu dosavadního dopravce Umbrella Coach & Buses, s.r.o., platná od 1. 7. 2022 je 62,25 Kč/km, město přispívá 46,25 Kč/km.

ikona souboruTisková zpráva ČSAD Slaný (20.01.2023)

Nové autobusy pro Jablonec

20.01.2023 - Mírové náměstí

Autobusy Rošero a Mercedes Contecto