Bývala pod Kynastem chatrč

, autor: archiv MMJN

30.06.2021 - Střípky z Městské policie Jablonec nad Nisou

Na začátku týdne Městská policie Jablonec nad Nisou ve spolupráci s Lesy ČR, pracovníky města a Osadním výborem Jablonecké Paseky odstranila nevzhlednou chatrč v lese nedaleko cesty na Kynast. „Tu několik let obývali lidé bez domova, sloužila však také jako příležitostné místo k přenocování lidem zneužívajícím omamné látky,“ říká preventista MP Jablonec nad Nisou Tomáš Svačina a dodává: „Lidé se lesní chatrči nedaleko Kynastu při svých procházkách raději vyhýbali. Dnes už nemusí.“

Opilá děvčata předali strážníci rodičům

Jablonecká městská policie zpřísnila kontroly kolem mšenské přehrady. Důvodem jsou hlučné a agresívní skupiny mladistvých posilněných alkoholem.

„Letní počasí láká k návštěvě míst určených k rekreaci a přehradní nádrž Mšeno není výjimkou. V jejím okolí shlukuje i mládež, na kterou si občané oprávněně stěžují. Důvodem je narušování občanského soužití často spojené s požitím alkoholu,“ vysvětluje zvýšenou hlídkovou činnost Miloslav Lejsek z MP Jablonec n. Nisou.

A právě jedna z hlídek strážníků přistihla u přehrady dvojici nezletilých, značně opilých dívek. „Jedna nadýchala při kontrole alkoholu v dechu 0,56 ‰ a druhá dokonce 1,06‰. Obě děvčata byla převezená na služebnu městské policie, kde si je vyzvedli rodiče,“ konstatuje Lejsek.

Protože v Jablonci nad Nisou od roku 2012 funguje Systém včasné intervence (SVI), zprávu o opilých děvčatech dostalo také oddělení sociálněprávní ochrany dětí.

Další informace

Vytvořeno 30.6.2021 13:40:00 | přečteno 364x | Petr Vitvar
Štítky: městská policie
 
load