Anonym hlásil velkou oslavu v Merkuru

, autor: archiv MP

08.02.2021 - Městská policie Jablonec nad Nisou stále provádí kontroly ve městě, jejichž cílem je zjistit, jak Jablonečané dodržují vládní opatření. Během tohoto týdne prověřovala také tři oznámení.

Celkem městská policie od 30. ledna do 5. února provedla 85 kontrol zaměřených na dodržování nařízení vlády spojeného s uzavřením restauračních zařízení a 304 kontrol v uzavřených prodejnách. „Hlídky prověřovaly také dvě oznámení, která se týkala podezření na porušování vládních nařízení. Jedno ukazovalo na velkou skupinu děti hrající si v parku, děti se po domluvě rozdělily na skupiny menší nebo odešly. To druhé se týkalo provozovny v ulici Palackého. Nepotvrdilo se však, probíhala tam rekonstrukce,“ konstatuje ředitel MP Jablonec n. N. Michal Švarc.

Anonymní oznámení prověřovali strážníci také v neděli 31. ledna. „Volající zřejmě ovlivněný aférou v Teplicích nám oznámil, že v jabloneckém hotelu Merkur je oslava, na které se baví větší množství lidí. Hlídka společně s Policií ČR vyjela na kontrolu, ani zde se však oznámení nepotvrdilo,“ uzavírá Švarc.

Zraněná žena na ulici

Ve čtvrtek 4. února dopoledne v ulici Generála Mrázka našla hlídka dvou strážnic jablonecké městské policie starší ženu ležet na chodníku. „Sedmdesátiletá žena uklouzla na ledu a upadla, stěžovala si na bolest zad a kyčle. U zraněné paní už byla žena, která strážnicím řekla, že už zavolala záchrannou službu. Jelikož žena ležela částečně v silnici, hlídka MP usměrňovala do příjezdu sanitky dopravu kolem zraněné,“ informuje ředitel MP Jablonec nad Nisou Michal Švarc.
Vytvořeno 8.2.2021 8:04:50 | přečteno 433x | Petr Vitvar
load