Anenské náměstí dostává nový povrch

, autor: Petr Vitvar

25.08.2022 - V těchto dnech se na parkovací ploše Anenského náměstí pokládá obrusná vrstva živičného povrchu. Tím se završí stavební práce na budování retenční nádrže v rámci projektu Dešťová kanalizace Jablonec centrum, které začaly letos v květnu. Práce potrvají do konce srpna, celá stavba si vyžádala téměř 19 mil. korun.

„Kromě retenční nádrže pod parkovištěm na Anenském náměstí vznikla také dešťová stoka v ulici Dvorská a část stoky do ulice Soukenná včetně kanalizačních šachet, připojení uličních vpustí a dešťových svodů,“ konstatuje Miroslav Kopecký z oddělení přípravy a realizace investic a dodává, že realizace retenční nádrže byla pokračováním II. etapy Dešťové kanalizace Jablonec centrum.  Celkové náklady si vyžádaly částku 18,4 mil. Kč, přičemž dotace z EU je 12 mil. korun.

Cílem projektu bylo mimo jiné odklonit srážkové vody z jednotné kanalizační sítě, část z nich dočasně zadržet v retenční nádrži a pak bezpečně odvést do vodního toku Lužická Nisa. Retenční nádrž doplňuje sedimentační prostor pro předčištění vod a další, ve kterém se bude shromažďovat voda pro zpětné využití.

Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií – Fondem soudržnosti v rámci Operačního programu Životní prostředí.

Vytvořeno 25.8.2022 15:36:58 | přečteno 305x | Jana Fričová