90 let radnice očima žáků výtvarného oboru ZUŠ

, autor: archiv MMJN

12.09.2023 - Ve středu 13. září v 17 hodin ve čtvrtém poschodí jablonecké radnice zahájí náměstkyně pro oblast humanitní Jana Hamplová vernisáž výstavy děl žáků výtvarného oboru ZUŠ Jablonec nad Nisou. Děti vytvořily k 90. výročí uvedení jablonecké radnice do provozu soubor rozměrných výtvarných prací.

„Před zahájením tvorby absolvovali mladí výtvarníci komentovanou prohlídku budovy, při níž se seznámili s historií místa a prohlédli si interiér budovy,“ říká Lucie Kocourková z oddělení kultury a sportu jabloneckého magistrátu s tím, že krásné interiéry poskytly řadu námětů pro výtvarné ztvárnění. „Ať už to byly detaily v podobě klik, světel či skleněných vitráží, nebo pohledy do dobových místností. Část prací také vychází z barevné škály travertinových obkladů,“ doplňuje Kocourková.

Kromě budovy samotné inspirovaly mladé autory dominanty dvou sousedních náměstí, městská knihovna a kostel Nejsvětějšího Srdce Ježíšova, které spolu s radnicí vytváří nezapomenutelné jablonecké panorama. Věkové rozpětí autorů, kteří pracovali pod vedením pedagogů Ingrid Kostřicové a Martina Horáka, se pohybuje od 9 do 19 let.

Vytvořeno 12.9.2023 15:03:40 | přečteno 250x | Petr Vitvar
Štítky: kultura
 
load