Nisa - řeka, která nás spojuje...

, autor: Sundisk

Tradiční červnová akce. Poselstvo skautů a vodáků s vílou Nisou putuje od města k městu, aby ukázalo, že naše řeka už není průmyslovou stokou, ale opět důležitým prvkem krajiny i měst.

Cílem každoroční akce, ať už s názvem Nisa–řeka, která nás spojuje, Slavnosti řeky Nisy či Poselství víly Nisy, je upozornit na význam řeky pro náš život, její využití pro rekreaci, rybářství, krajinotvorbu, na to, že o řeku je třeba se starat, dbát na čistotu její vody i břehů. Program s akcí spojený mívá různou podobu, stálým prvkem je plavba vodáků a skautů po Nise. Letos proběhne pouze symbolické předání poselství 18. 6. v Jablonci nad Nisou a ve Vratislavicích nad Nisou. V sobotu 19. 6. se pak uskuteční plavba z Andělské hory na Trojzemí.

Vytvořeno 28.5.2014 17:06:20 - aktualizováno 17.5.2019 14:29:40 | přečteno 17447x | Petr Vitvar
Štítky: kultura