Rozšíření tzv. „bezalkoholových zón“

, autor: Petr Vitvar

21.11.2017 - Jablonečtí zastupitelé schválili rozšíření veřejných prostranství, na nichž se nesmí konzumovat alkoholické nápoje. Oblasti jsou vyjmenovány v příloze vyhlášky o zákazu konzumace alkoholických nápojů č. 4/2010.

Zastupitelé v říjnu letošního roku projednávali dopis podepsaný 120 občany města, kteří si stěžovali na sníženou životní úroveň a pocit bezpečí v lokalitě Sadová – Nová Pasířská a U Balvanu kvůli skupinám podnapilých lidí, kteří jim i jejich dětem znepříjemňují život. Na základě této a dalších stížností schválili zastupitelé na svém listopadovém zasedání rozšíření přílohy k obecně závazné vyhlášce o zákazu konzumace alkoholických nápojů OZV č.4/2010 na veřejném prostranství o další tři oblasti:

  • prostor ohraničený ulicemi Nová Pasířská, Vodní, Havlíčkova, Nádražní, Sadová, Pražská a U Balvanu
  • prostor ohraničený ulicemi Na Vršku a Liberecká
  • prostor ohraničený ulicemi Liberecká, Budovatelů a Lípová

Ve všech těchto oblastech si místní stěžují na shlukování různých skupin obyvatel, které popíjejí alkohol, což doprovázejí hlasitým a vulgárním projevem a přilehlou zeleň využívají jako toalety. „Na základě stížností obyvatel jsme prověřili možnosti řešení situace a zvolili rozšíření tzv. bezalkoholových zón ve vyhlášce. Městská policie se důsledně zaměří na vymáhání dodržování vyhlášky v těchto i dalších lokalitách. Bohužel jinak, než represí tyto lidi pravděpodobně nevychováme,“ konstatuje primátor Petr Beitl.

Příloha č. 1 vyhlášky tak nově místo 25 obsahuje 28 oblastí. Nová, resp. rozšířená vyhláška č. 9/2017, která nahrazuje OZV č. 4/2010 začne platit po nabytí právní moci, tj. 5. 12. 2017

Další informace

Vytvořeno 21.11.2017 13:37:40 | přečteno 930x | Petr Vitvar
load