Stejně vám uteču!

, autor: archiv MP

15.03.2023 - Černé pondělí třináctého zažila dvojice návštěvníků Jablonce nad Nisou. Dvojice si chtěla zdvihnout náladu hltem něčeho ostřejšího, a tak si koupila vodku. Otevření láhve se stalo předmětem sporu. Divoké šermování rukama i nohama u vchodu do OC Central vzbudilo pozornost kamerového systému městské policie.

Když pak jeden z mužů z kapsy vytáhl černý předmět - nůž či skládací obušek – strážníci vyrazili. Výtržníci sice hbitě zmizeli, strážníci je však během chvíle našli o kousek dál před vjezdem do garáží centra. Popřeli, že by pili, a ukázali zavřenou láhev vodky. Protože modřiny a šrámy žádné nebyly, strážníci problém neřešili. To bylo chvíli před třetí hodinou odpoledne. 

O necelou hodinu později se rozhořel „boj“ na autobusovém nádraží mezi mužem a plastovým kontejnerem. Hlídka MP byla na místě dvě minuty po ohlášení a bojovníci se hrdinně schovali za přístřeškem. Strážníci překvapeně v chlapících poznali staré známé od Centrálu, jejichž stav a nálada se v průběhu hodiny radikálně změnily. Protože mohli být ozbrojení, policisté se je snažili prohledat. Zatímco jeden nic nenamítal, druhý se bouřlivě vzpíral. Přimáčknutý na zeď křičel, že stejně uteče. Když mu strážníci nasadili pouta, snažil se ho kamarád zachránit. „Nechte toho,“ okřikli ho rázně muži zákona, a tak poslechl. Půtka trvala necelou půlhodinu, zbojníky si přebrala Policie ČR a muž s obuškem nadýchal 2.95‰. 

Vytvořeno 15.3.2023 17:16:13 | přečteno 142x | Petr Vitvar
Štítky: městská policie
 
load