O dotace na historické domy žádejte od dubna

15.03.2023 - Program obnovy městské památkové zóny pro rok 2023 má v rozpočtu města rezervované dva miliony korun. Žádosti oddělení dotací přijímá od 3. dubna do 31. října. Projekt, na nějž bude dotace poskytnutá, musí být ukončený nejpozději do konce října příštího roku.

Program mohou využít majitelé domů v městské památkové zóně, které nejsou kulturní památkou, a proto nemohou žádat o dotace z Ministerstva kultury v rámci Programu regenerace MPR a MPZ. 

„Z dvoumilionové alokace může oprávněný žadatel žádat o 50% neinvestiční dotaci, maximálně však 200 tis. Kč na jeden dům,“ vysvětluje Iveta Habadová, vedoucí oddělení dotací Magistrátu města Jablonec nad Nisou, a dodává, že dotace se poskytují na úhradu nákladů spojených se zachováním a obnovou autentických prvků a konstrukcí - na opravu střechy, výměnu oken, vstupních dveří, obnovu fasády. 

Příjem žádostí na oddělení dotací začíná 3. dubna 2023. Žádosti je možné odevzdat nejpozději do 31. října a realizace projektu musí skončit nejpozději do konce října příštího roku. 

Program obnovy městské památkové zóny

Vytvořeno 15.3.2023 17:10:15 | přečteno 135x | Petr Vitvar
Štítky: dotace
 
load