Jazyková verze: CZENDEPL

DEN EVROPSKÉHO DĚDICTVÍ 2017

Den evropského dědictví, autor: Markéta Hozová
Anotace:Již tradičně se během září otevřou návštěvníkům nejvýznamnější památkové objekty města. Připraveny budou prohlídky, výstavy, hudba, program pro děti i komentované prohlídky.
Místo konání:Různé
Datum konání:16.9.2017 od 9:00 do 17:00 hodin
Tematická kategorie:pro děti
Více informací na:Den evropského dědictví
Pořadatel:Jablonecké kulturní a informační centrum, o. p. s.

Podrobný popis:

V sobotu 16. září se Jablonec nad Nisou opět připojí k celoevropské kampani jejímž cílem je zvýšit povědomí o našem kulturním dědictví. V devět hodin ráno se otevřou dveře šestnácti zajímavých památkových objektů po celém městě. V řadě z nich bude probíhat doprovodný program - komentované prohlídky, promítání či kvízy pro zvídavé návštěvníky. Atraktivní bude určitě příležitost sledovat stavbu scény večerního představení v Městském divadle. Novinkou letošní akce je komentovaná procházka organizovaná sdružením Plac Jablonec, která účastníky provede veřejným prostorem a upozorní na umělecké objekty, které se v něm nacházejí. Jablonec se rád pyšní svou blízkostí k Jizerským horám a vztahem k přírodě, kterou přímo do středu města vnáší i vodní nádrž Mšeno. Chybět proto nebudou oblíbené jízdy na lodičkách. Přehrada se také stala inspirací pro letošní upomínkovou ražbu. Její motiv ztvárnil student Střední umělecko-průmyslové školy v Jablonci nad Nisou David Lejsek pod pedagogickým vedením Dis. MgA. Josefa Oplištila. Exhibiční ražba bude součástí prohlídky prostor školy a získají ji i účastníci poznávací úkolové trasy jako odměnu v cíli.

Přehled otevřených objektů: Kostel sv. Anny (Kostelní ulice), Dům Jany a Josefa V. Scheybalových (Kostelní ulice), Městská knihovna (Dolní náměstí), Muzeum skla a bižuterie (ulice U Muzea), Nová radnice (Mírové náměstí), Kino Junior (Jiráskova ul.), Střední uměleckoprůmyslová škola (Horní náměstí), Kostel Dr. Farského (nám. Dr. Farského), Městské divadlo (Liberecká ul.), Kostel Nejsvětějšího srdce Ježíšova (Horní náměstí), Kaplička sv. Anny (Palackého ul.), Kostel Nejsvětější Trojice ve Mšeně (ul. U Kostela), Kostel Seslání Ducha svatého (ul. Pod Vodárnou), Dům česko-německého porozumění (ul. Československé armády), Sokolovna (Tyršovy sady).

 
Jablonec nad Nisou - znak města
Magistrát města Jablonec nad Nisou
Mírové náměstí 19
467 51 Jablonec nad Nisou

telefon: +420 483 357 111
fax: +420 483 357 353
e-mail: mujablonec@mestojablonec.cz

e-podatelna: epodatelna@mestojablonec.cz
ID datové schránky: wufbr2a

Úřední hodiny

pondělí a středa:
8:00–11:30 a 12:30–17:00 h

budova Komenského 8:
pondělí, středa: 8–17 h
úterý, čtvrtek, pátek: 8–14 h
sobota (1. v měsíci): 8–12 h
pátek před úřední sobotou zavřeno

 
load