Jazyková verze: CZENDEPL

ZUŠ OPEN

ZUŠ OPEN, autor: www.zusopen.cz
Anotace:Celostátní happening základních uměleckých škol ve veřejném prostoru.
Místo konání:Různé
Nadřazená akce:MĚSTO PLNÉ TÓNŮ 2017
Datum konání:30.5.2017
Tematická kategorie:hudba; tanec; divadlo; výtvarné umění; koncert
Více informací na:www.zusopen.cz
Pořadatel:Základní umělecká škola, Jablonec nad Nisou, Podhorská 47, příspěvková organizace

Podrobný popis:

„Hudba, tanec, divadlo a výstavy v podání malých umělců v malých i velkých městech po celé České republice. Den oslav, sdílené radosti a prostor pro setkávání všech, kteří mají zájem o umění a kultivaci nejmladší generace. To je ZUŠ Open, celostátní happening základních uměleckých škol ve veřejném prostoru, který se uskuteční v úterý 30. 5. 2017. První ročník happeningu láká předposlední májový den na žánrově pestrý program plný společných koncertů několika škol pod širým nebem, vystoupení dětí s profesionálními umělci či ve spolupráci se zavedenými festivaly i zkušenými filharmoniky, nebudou chybět výtvarné street art projekty a performance,“ říká za organizátory Silvie Marková.

Celostátní happening pro širokou veřejnost inicioval Nadační fond Magdaleny Kožené s cílem otevřít ve společnosti debatu o důležitosti a pozitivní roli, kterou hraje umělecké vzdělávání v rozvoji dětské osobnosti. „Díky velké profesionalitě základních uměleckých škol se mohou lidé těšit na opravdu krásnou a velkolepou oslavu umění s dětmi. Umělecké vnímání, kreativita a tvorba je pro malé děti stejně důležitá a přirozená jako pohyb a sport,“ připomíná k prvnímu ročníku ZUŠ Open jeho patronka, mezzosopranistka Magdalena Kožená. Odbornými garanty jsou režisérka Alice Nelis, výtvarník Maxim Velčovský a tanečníci, bratři Jiří a Otto Bubeníčkové.

Jablonecká ZUŠ se připojí svým programem 30. května v 11 hodin dopoledne, a to společným hodinovým workshopem a vystoupením s dětmi z místních mateřských škol na schodech před radnicí. Na ně ve 13 hodin naváží na Mírovém náměstí bubeníci ve společné show celého oddělení bicích nástrojů. Ve stejnou hodinu se ale na náměstí Dr. Farského rozezní tradiční Klavír pod širým nebem, na nějž se bude hrát až do 17.30 hodin. Od 18 hodiny potěší ZUŠka milovníky Bohuslava Martinů, protože v kostele sv. Anny se představí s jeho Otvíráním studánek. A celý den uzavře od 19 hodin v Klubu Na Rampě dramatické oddělení představením Plešatá zpěvačka.

 
Jablonec nad Nisou - znak města
Magistrát města Jablonec nad Nisou
Mírové náměstí 19
467 51 Jablonec nad Nisou

telefon: +420 483 357 111
fax: +420 483 357 353
e-mail: mujablonec@mestojablonec.cz

e-podatelna: epodatelna@mestojablonec.cz
ID datové schránky: wufbr2a

Úřední hodiny

pondělí a středa:
8:00–11:30 a 12:30–17:00 h

budova Komenského 8:
pondělí, středa: 8–17 h
úterý, čtvrtek, pátek: 8–14 h
sobota (1. v měsíci): 8–12 h
pátek před úřední sobotou zavřeno

 
load