O dvě plochy víc získají majitelé psů díky úpravě obecně závazné vyhlášky č. 1/2007, která byla včera schválena.
„K této úpravě nás vedla snaha o rozšíření ploch umožňujících pohyb psů bez vodítka,“ vysvětluje rozhodnutí města starosta Petr Tulpa. Chovatelé psů bydlících v centru města mohou nyní využívat ještě parcely v areálu bývalé Tesly, mezi ulicemi Lipanská a bulvárem 5.května. Další plochou rozšiřující možnosti venčení psů jsou travnaté parcely mezi ulicemi Pod Baštou a Saskova.
„Prostory pro volný pohyb psů budou označeny informačními tabulemi, kde jsou stanoveny povinností fyzických osob při venčení psů. Na okrajích ploch budou instalovány koše na psí exkrementy,“ uzavírá starosta.
V současné době je tedy v Jablonci „pejskařům“ k dispozici celkem pět ploch k venčení zvířat bez vodítka. Kromě jmenovaných jsou to ještě louky na Dolině, prostor mezi ulicemi Plynární a Na Výšině a část budoucího parku v Nové Pasířské.

Úřední hodiny
pondělí a středa:
8:00–11:30 a 12:30–17:00 h
budova Komenského 8:
pondělí, středa: 8–17 h
úterý, čtvrtek, pátek: 8–14 h
sobota (1. v měsíci): 8–12 h
pátek před úřední sobotou zavřeno