Jazyková verze: CZENDEPL

Jablonec hledá asistenty prevence kriminality

Budova městské policie, autor: Petr Vitvar
22.05.2015 - Asistenti prevence kriminality jsou jedním z projektů, na něž Jablonec nad Nisou získal pro rok 2015 státní účelovou dotaci Ministerstva vnitra ČR. V současné době je vyhlášeno výběrové řízení na obsazení pozic dvou asistentů prevence kriminality. Zájemci se mohou hlásit do 29. května.

Asistenti prevence kriminality budou zaměstnanci statutárního města Jablonec nad Nisou a budou pracovně zařazeni do městské policie. „Asistenti prevence kriminality budou působit v kriminálně rizikových lokalitách. Jejich úkolem bude navázat a udržovat kontakt s obyvateli, pomáhat lidem řešit problémy a v neposlední řadě také spolupracovat s neziskovými organizacemi v rámci mimoškolních aktivit dětí,“ vysvětluje ředitel jablonecké městské policie Luboš Raisner. Asistenty by se měli stát lidé, které si dokáží v problémových lokalitách vybudovat a udržet respekt.

„Asistenti prevence kriminality, tedy lidé s autoritou, kteří se umějí pohybovat v problematických lokalitách a působit na jejich obyvatele, jsou dalším dílkem skládačky do naší snahy o bezpečnější Jablonec,“ konstatuje primátor Jablonce Petr Beitl.

Uchazeč o pozici asistenta by měl mít přehled o bezpečnostních rizicích města a vybraných lokalit. Asistenti prevence kriminality budou pracovně podřízeni mentorovi – vybranému strážníkovi městské policie, který bude jejich činnost řídit, ale také bude asistentům partnerem v případě potřeby řešení praktických situací.

Dotace ve výši 248 tisíc bude využita na zřízení pozic dvou asistentů a jejich mzdu na dobu 6 měsíců, na jejich proškolení, vystrojení, vybavení pomůckami a supervizi. Vybraní uchazeči začnou svou práci asistentů vykonávat od 1. července letošního roku.

Jablonec nad Nisou získal v roce 2015 státní účelovou dotaci na projekty prevence kriminality ve výši 608 tisíc korun. Vedle vytvoření dvou pozic asistentů prevence kriminality budou opět podpořeny projekty pro seniory i děti ohrožené sociálním vyloučením, dotaci Jablonec získal i na vybudování speciální výslechové místnosti pro oběti trestných činů. Tuto místnost při své práci využijí také pracovníci oddělení sociálně právní ochrany dětí, kteří doposud se svými dětskými klienty využívali např. speciální pracoviště v Liberci.

22.5.2015 12:57:31 | přečteno 1190x | Petr Vitvar
Štítky: městská policie
 

Navigace

Zprávy 2015

 
Jablonec nad Nisou - znak města
Magistrát města Jablonec nad Nisou
Mírové náměstí 19
467 51 Jablonec nad Nisou

telefon: +420 483 357 111
fax: +420 483 357 353
e-mail: mujablonec@mestojablonec.cz

e-podatelna: epodatelna@mestojablonec.cz
ID datové schránky: wufbr2a

Úřední hodiny

pondělí a středa:
8:00–11:30 a 12:30–17:00 h

budova Komenského 8:
pondělí, středa: 8–17 h
úterý, čtvrtek, pátek: 8–14 h
sobota (1. v měsíci): 8–12 h
pátek před úřední sobotou zavřeno

 
load