Jazyková verze: CZENDEPL

Jablonec a Liberec podepsali smlouvu o spolupráci

Podpis smlouvy IPRÚ, autor: Jana Fričová
14.05.2015 - Primátoři Jablonce nad Nisou a Liberce, Petr Beitl a Tibor Batthyány, podepsali Smlouvu o spolupráci při výkonu činností souvisejících s přípravou a realizací IPRÚ Liberec - Jablonec nad Nisou. Stalo se tak při prvním jednání Řídícího výboru IPRÚ ve středu 13. května 2015 v Liberci.

V rámci IPRÚ – Integrovaného plánu rozvoje území obě sousedící města spojí síly a společně připraví projekty pro celou liberecko-jabloneckou aglomeraci a budou usilovat o získání evropských dotací v Programovém období EU 2014 – 2020.

Smyslem uzavřené smlouvy je úprava vzájemných vztahů obou měst při přípravě a realizaci Integrovaného plánu rozvoje území (IPRÚ). „Nejdéle do ukončení výzvy Ministerstva pro místní rozvoj ČR na dokumenty IPRÚ by měla být předložena žádost o podporu IPRÚ jako celku,“ konstatuje jablonecký primátor Beitl a dodává: „To ovšem znamená mít před podáním žádosti schválený IPRÚ v zastupitelstvech obou měst, a to včetně vyhodnocení vlivu integrovaného plánu na životní prostředí.“

Na prvním jednání řídícího výboru (ŘV IPRÚ), jemuž předsedá liberecký náměstek pro rozvoj Jan Korytář a místopředsedou je náměstek pro rozvoj Jablonce Lukáš Pleticha, se projednávalo kromě jiné vymezení území IPRÚ Liberec – Jablonec nad Nisou, jeho strategické zaměření a pracovní skupiny včetně způsobu jejich složení.

„Počítáme se zřízením čtyř pracovních skupin, z nichž každá by měla čítat maximálně 11 členů. Na jejich obsazení vyhlásíme výzvu na městských webech a primátoři obou měst osloví i odborníky z jednotlivých tematických oblastí,“ říká předseda ŘV IPRÚ Korytář. Pracovní skupiny se tak budou věnovat oblastem dopravy, sociální soudržnosti, zaměstnanosti a vzdělávání. Sestavené by měly být v první polovině června, aby okamžitě mohly začít pracovat na konkrétní podobě integrovaného plánu.

Projekty zahrnuté do IPRÚ mohou dosáhnout na evropské dotace  Programového období EU 2014 - 2020, s realizací nejpozději do roku 2023. „Je to poslední možnost, kdy je možné pracovat s velkými penězi z EU, jež budou mít významný dopad do rozsáhlého území,“ připomíná místopředseda ŘV Pleticha.

Dotační programy EU 2014 – 2020, které budou podporovat projekty v rámci IPRÚ:

  • Integrovaný regionální operační program (IROP) – MMR
  • Operační program Doprava (OPD) – MD
  • Operační program Zaměstnanost (OPZ) – MPSV
  • Realizace IPRÚ 2016 - 2023

Schválení všech Operačních programů EU pro ČR se předpokládá do konce června 2015. Dosud Evropská komise schválila Operační program Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost (OPPIK), Operační program Životní prostředí (OPŽP), Operační program Zaměstnanost (OPZ), Operační program Doprava (OPD), Operační program Věda, výzkum a vzdělávání (OP VVV) a Operační program příhraniční spolupráce Česká republika – Bavorsko.

Loga: Operační program technická pomoc, EU

Další informace

14.5.2015 14:17:29 | přečteno 1192x | Petr Vitvar
Štítky: IPRÚ
 

Navigace

Zprávy 2015

 
Jablonec nad Nisou - znak města
Magistrát města Jablonec nad Nisou
Mírové náměstí 19
467 51 Jablonec nad Nisou

telefon: +420 483 357 111
fax: +420 483 357 353
e-mail: mujablonec@mestojablonec.cz

e-podatelna: epodatelna@mestojablonec.cz
ID datové schránky: wufbr2a

Úřední hodiny

pondělí a středa:
8:00–11:30 a 12:30–17:00 h

budova Komenského 8:
pondělí, středa: 8–17 h
úterý, čtvrtek, pátek: 8–14 h
sobota (1. v měsíci): 8–12 h
pátek před úřední sobotou zavřeno

 
load