Jazyková verze: CZENDEPL

Zmatená žena

Vozidlo městské policie, autor: archiv MP
19.05.2015 - Střípky z městské policie

V pátek 15. května kolem půl deváté večer zavolal na tísňovou linku městské policie muž z jablonecké ulice Pod Skalkou, že jim u plotu stojí nějaká postarší žena, která mluví zmateně a působí velmi ztraceně. Strážníci vyrazili do uvedené ulice a skutečně tam našli asi sedmdesátiletou ženu v domácím oblečení, z čehož usoudili, že stařenka nebude zdaleka. Přestože nebyla zraněna, přivolala hlídka záchranku, která ji převezla na internu jablonecké nemocnice. Zároveň strážníci informovali policisty ČR pro případ, že by žena byla v jejich hledáčku. Nakonec ženu v nemocnici poznali zaměstnanci, neboť byla stařenka již dříve hospitalizována. Strážníci se proto mohli vydat k ní domů, kde zastihli manžela, který již ženu sháněl. Prý už takto párkrát odešla. Dál strážníkům řekl, že je už na cestě i dcera, se kterou poté pojede do nemocnice, kde si manželku vyzvedne a odvezou ji spolu domů.

Muž chtěl skočit z hráze přehrady

V neděli 17. května krátce před desátou hodinou večerní přijali na lince městské policie 156 oznámení muže, který upozornil na ženu volající z hráze přehrady o pomoc. Vzhledem k tomu, že strážníci právě zasahovali při rvačce, požádal dispečer o pomoc Policii ČR. Ti se vydali k hrázi se zapnutými majáčky, kterých si u loděnic všimli strážníci vracející se ze zásahu a přidali se k policistům. V půli hráze obě hlídky zastavily u muže silnější postavy, kterého z jedné strany držela žena, jeho přítelkyně, a z druhé muž, který vše oznámil. Oba zachránci již byli značně vyčerpaní. Strážníci i policisté se snažili muže odradit od plánovaného skoku z hráze do parku, leč ten neposlouchal. Museli tedy muže přetáhnout zpět na chodník hráze a nasadit mu pouta. Poté již policie přivolala záchranku, která si muže odvezla.

19.5.2015 10:37:41 | přečteno 1021x | Petr Vitvar
Štítky: městská policie

Zprávy 2015

Jablonec nad Nisou - znak města