Jazyková verze: CZENDEPL

Výtvarné práce dětí přispějí na kojenecké lůžko

Zahájení Výstavy výtvarných prací žáků a studentů, autor: Radka Baloghová
20.05.2015 - V těchto dnech probíhá v jabloneckém Eurocentru už 18. ročník výstavy výtvarných prací žáků a studentů místních základních a středních škol. Ve středu 20. 5. dopoledne ji slavnostně zahájili primátor Petr Beitl a náměstek pro oblast humanitní Pavel Svoboda. Otevřená bude do 28. června a vyvrcholí aukcí.

„Tato výstava je pěkná tradice a ještě hezčí je její finále. Protože tady v době aukce nebudu, musím pověřit někoho, aby se za mě zhostil role dražitele,“ řekl ve svém úvodním slově primátor Beitl, který je každoročním aktivním účastníkem aukce.

Mottem letošní výstavy je Jablonec očima dětí. A že je překvapivé, jak své město jeho nejmladší obyvatelé vidí, konstatoval také náměstek Svoboda. „Dětská nápaditost a fantazie skutečně nezná mezí. Jsem opravdu překvapený, co lze vytvořit například z tak zdánlivě obyčejné věci, jako jsou obaly na vajíčka,“ usmíval se.

Výtvarné práce určené pro aukci jsou označené čísly, takže už nyní si je mohou potencionální zájemci vyhlédnout. „Rád pana primátora zastoupím,“ slíbil svou přítomnost na aukci Pavel Svoboda a zamířil do Ekocentra, které je ve všední dny od 9 do 12 hodin po dobu výstavy také otevřené.

Výstava výtvarných prací žáků a studentů Jablonec očima dětí v Eurocentru je otevřená denně od 9 do 17 hodin, v sobotu od 9.30 do 13 hodin a potrvá do čtvrtka 28. května, kdy je od 16 hodin plánovaná aukce vybraných prací. Zatímco v roce 2013 byly jejím hitem hedvábné malované šátky, loni se dražily hlavně keramické kočky. Za 77 exponátů se podařilo získat 7300 korun na nákup digitální váhy pro novorozenecké oddělení Nemocnice Jablonec. „Výtěžek letošní aukce přispěje na nákup kojeneckého lůžka na oddělení pediatrie, jež stojí zhruba 60.000 korun,“ konstatuje Lucie Kocourková z oddělení školství, kultury a sportu.

20.5.2015 17:09:30 | přečteno 1044x | Petr Vitvar

Zprávy 2015

Jablonec nad Nisou - znak města
Magistrát města Jablonec nad Nisou