Jazyková verze: CZENDEPL

V Nové Pasířské se bude stavět do konce září

Kontejnerové stání - Nová Pasířská, autor: Petr Vitvar
29.05.2015 - Do konce září jsou plánované stavební práce v ulici Nová Pasířská. Jde o další z projektů Integrovaného plánu rozvoje města (IPRM) - Obytný soubor Nová Pasířská v Jablonci nad Nisou – 2. část.

Výsledkem budou zrekonstruovaná a nová kontejnerová stání, více míst k parkování, opravená kanalizace i komunikace. Celkové náklady jsou zhruba 24 milionů korun, přičemž dotace z EU přesahuje 16 milionů.

„V současné době probíhá oprava kanalizace a jejich přípojek, bourají se konstrukce stávajících chodníků. Od začátku června začnou stavebníci ukládat obrubníky chodníků a první vrstvy podkladu chodníků,“ popisuje stav Radka Poprová z oddělení investiční výstavby.

„Jsme si vědomi toho, že stavba obyvatelům nyní stěžuje život. Například v ulici Nová Pasířská má povolenou úplnou uzávěru, ale snaží se vzhledem k parkování uzavírat vždy jen úseky,“ říká náměstek pro rozvoj města Lukáš Pleticha a dodává, aby občané pozorně dbali aktuálního dopravního značení.

Projekt IPRM Obytný soubor Nová Pasířská v Jablonci nad Nisou – 2. část se zabývá revitalizací či výstavbou zpevněných ploch okolo rekonstruovaných a nových kontejnerových stání v prostoru vymezeném ulicemi Nová Pasířská, U Balvanu, Vodní, Havlíčkova a Nádražní. Rekonstrukcí projdou také kanalizační přípojky v ulici Nová Pasířská, revizní šachty, vpusti a poklopy v chodnících i vozovkách. Vozovky a pěší komunikace postupně získají nový kryt včetně odvodňovacích prvků a obrubníků, přibude i 15 parkovacích stání v ulici Nová Pasířská včetně parkování pro osoby s handicapem.

Loga IPRM - EU - MMR 2012

29.5.2015 12:53:47 | přečteno 1069x | Petr Vitvar

Zprávy 2015

Jablonec nad Nisou - znak města