Jazyková verze: CZENDEPL

V Jablonci vypukly Velikonoční slavnosti

Velikonoční slavnosti, autor: Markéta Hozová
12.04.2017 - Ve středu 12. dubna odpoledne primátor Jablonce Petr Beitl symbolicky s pomlázkou v ruce zahájil letošní Velikonoční slavnosti. Vyšlehal Janu Hamplovou, vykoledoval si červenou mašli na pomlázku a modré vajíčko a společně si na Velikonoce připili letošní Jabloneckou jablkovicí.

Jablonecké Velikonoční slavnosti se pravidelně konají na Škaredou středu, Zelený čtvrtek a Velký pátek. Na návštěvníky i letos čeká bohatý program ve folklorním duchu, stánky s tradičním zbožím i dílničky pro děti. Jako tradičně se představí jablonecké mateřské školky se svým programem, folklórní soubor Nisanka, divadelní představení pro děti a letos opravdu bohatá hudební nabídka od dechovky přes moravskou cimbálovku až po jazz. Trhovci ve stylových stáncích nabízejí tradiční velikonoční zboží i různé pochutiny

Velikonočním slavnostem i letos předcházelo Celonárodní čtení z Bible, jež pravidelně pořádá jablonecká ekumena. Tentokrát probíhalo v úterý v podvečer poprvé v městské knihovně a jako každoročně se zapojil i primátor Beitl, který čtení zahájil.

12.4.2017 20:35:46 | přečteno 315x | Petr Vitvar
Štítky: kultura

Jablonec nad Nisou - znak města
Magistrát města Jablonec nad Nisou