Jazyková verze: CZENDEPL

V Jablonci se opravují mosty přes řeku i železnici

Most v Luční ulici, autor: Markéta Hozová
14.05.2015 - Na opravy komunikací je v letošním rozpočtu města počítáno s 12 miliony korun. V současné době se na silnicích v majetku města dokončují nápravy škod, které způsobila zima, vyměňují se poškozené dopravní značky a obnovují se nástřiky vodorovného dopravního značení. V plném proudu je také oprava mostu v Luční ulici a začíná se opravovat i most ve Staré Pražské.

Most v Luční ulici vede 3 metry nad Lužickou Nisou a byl již delší dobu v havarijním stavu, měl poškozený jeden mostní nosník.  Nyní došlo k jeho výměně a posílení nosné konstrukce mostu uhlíkovými lamelami. Most ještě dostane nové zábradlí a dojde i na opravu chodníku. Oprava mostu z roku 1928, si vyžádala 700 tisíc korun. Most je 7 metrů dlouhý a 9,2 metru široký. Nosnost je 11 tun. Práce jsou naplánovány do konce června letošního roku, ale vzhledem k bezproblémovému průběhu je již teď jasné, že bude hotovo dříve.

Opravě silničního mostu přes železniční trať v Pražské ulici nahrává současná výluka a oprava železniční trati Liberec – Tanvald. „Most volal po opravě, a protože při běžném provozu na trati by to nebylo možné, využili jsme letošní výluku Českých drah,“ říká náměstek Vele a dodává, že pro tento případ bylo v rozpočtu města vyčleněno necelých 1,5 milionu korun. „Je potřeba vyměnit zkorodované železobetonové desky, provést hydroizolaci, vyměnit rozpadlé římsy a zábradlí,“ vypočítává Martin Černý z odd. správy komunikací práce, které potrvají do poloviny srpna.

Most v Pražské ulici pochází z roku 1933, posledním větším zásahem prošel v roce 1952, kdy došlo ke zvýšení jeho nosnosti z původních 9 na 20 tun. Most je 8,5 m dlouhý, 12,8 m široký a vede ve výšce 6,2 metru nad železnicí.

Opravy obou mostů provádí společnost N+N – Konstrukce a dopravní stavby Litoměřice, s.r.o.

14.5.2015 14:12:07 | přečteno 1318x | Petr Vitvar

Zprávy 2015

Jablonec nad Nisou - znak města
Magistrát města Jablonec nad Nisou