Jazyková verze: CZENDEPL

Schody pod Slunečními lázněmi usnadní vstup do vody

Sluneční lázně - upravený břeh, autor: Radka Baloghová
20.05.2015 - Práce na břehu pod Slunečními lázněmi skončily. Jejich výsledkem je konec postupující eroze a pro vyšší komfort odpočívajících lidí zde vznikla dvě přístupová schodiště do vody. Město za vše zaplatilo 1,5 milionu korun.

Stavebníci se na břehu pod Slunečními lázněmi činili od listopadu loňského roku. Hlavním cílem byla stabilizace břehu pod Slunečními lázněmi v délce 74 metrů, který postupně erodoval. Součástí projektu za 1,5 milionu korun byla také výstavba dvou přístupových schodišť do vody a oprava cesty včetně jejího odvodnění.

„Než jsme začali stavět schodiště, čekali jsme na pokles hladiny vody v přehradě o dva metry. Do zimní přestávky firma vybudovala spodní části obou žulových schodišť, která na jaře dokončila a opatřila ocelovým zábradlím,“ vysvětluje postup stavby vedoucí oddělení investiční výstavby Pavel Sluka. 

S jarem začaly hlavně práce na vlastním zpevnění břehu pomocí protierozních geomatrací a geobuněk, opravená je také cesta včetně odvodnění. „Do nové koupací sezóny tak město návštěvníkům přehrady věnovalo snadnější přístup do vody i na tak strmém břehu, jakým ten pod Slunečními lázněmi je, spodní stupeň schodů je vždy pod hladinou,“ říká náměstek primátora pro rozvoj Lukáš Pleticha.

Stavbě muselo ustoupit šest náletových dřevin, které nahradily nové. „Akce bude kompletně dokončená do konce května s tím, že čerstvě zatravněné plochy budou prozatím ohraničené, aby se neponičily. Povolení vstupu na ně bude závislé na klimatických podmínkách a vzrůstu trávníku, plánované je na konec července,“ uzavírá Radka Poprová z oddělení investiční výstavby.

Tuto letní sezónu lidé využijí poprvé také nové toalety na Tajvaně, jejichž součástí je i místo pro přebalení dítěte a sociální zařízení pro imobilní občany. „Opravit se loni podařilo také schodiště včetně jejich zábradlí u loděnice na Tajvanu, u půjčovny loděk a u Prutu na mšenském břehu přehrady,“ doplňuje informace Sluka. Přívětivější pro pohybově handicapované občany jsou také cesty a přístupy do vody u Prutu, u Rybářské bašty a v zátoce Cikánka.

20.5.2015 8:02:37 | přečteno 1335x | Petr Vitvar

Navigace

Zprávy 2015

 
Jablonec nad Nisou - znak města
Magistrát města Jablonec nad Nisou
Mírové náměstí 19
467 51 Jablonec nad Nisou

telefon: +420 483 357 111
fax: +420 483 357 353
e-mail: mujablonec@mestojablonec.cz

e-podatelna: epodatelna@mestojablonec.cz
ID datové schránky: wufbr2a

Úřední hodiny

pondělí a středa:
8:00–11:30 a 12:30–17:00 h

budova Komenského 8:
pondělí, středa: 8–17 h
úterý, čtvrtek, pátek: 8–14 h
sobota (1. v měsíci): 8–12 h
pátek před úřední sobotou zavřeno

 
load