Jazyková verze: CZENDEPL

S Plešatou zpěvačkou o tragédii řeči

Plešatá zpěvačka, autor: Sundisk
26.05.2015 - I na tento týden má festival Město plné tonů 2015 připravený zajímavý program. „Snad jej nezkazí počasí, jako se tomu stalo v týdnu minulém, kdy musel být jeden koncert zrušený,“ přeje si náměstek primátora Pavel Svoboda, jenž převzal nad festivalem záštitu. V týdnu od 25. do 29. května Město plné tónů navštíví scénu veřejnou i klubovou.

Středa 27. května je programem přímo nabitá. „Tentokrát posluchače pozveme odpoledne na Mírové náměstí na hudbu, večer pak do Klubu Na Rampě na divadlo,“ říká ředitel ZUŠ Jablonec Vít Rakušan. Na středeční odpoledne připravila škola od 16 hodin koncert, na kterém se představí dva její pěvecké sbory, a to Liberi, gaudete! a Amici, gaudete!

„Večer od 20 hodin se představí naše literárně dramatické oddělení, jež nastudovalo absurdní drama francouzského dramatika a básníka rumunského původu Eugéna Ionescu Plešatá zpěvačka – 1948, premiéra 1950, které je inspirované učebnicí angličtiny,“ zve do Klubu Na Rampě Rakušan, kde budou návštěvníci svědky devadesátiminutového představení složeného z učebnicových nesmyslných textů, absurdních rozhovorů a nesouvisejících vět. „Autor svou hru charakterizoval jako tragédii řeči. Posuďte sami, zda je o komedii nebo tragédii,“ vyzývá návštěvníky Vít Rakušan.

V pátek 29. května je na programu opět dětský sborový zpěv – Vrabčáci a Vrabčata si pozvali hosty na společný koncert. „Jde už o tradiční akci, na níž se prezentují sbory z celého Libereckého kraje – z Českolipska, Liberecka, Jablonecka i Semilska. Další hosté přijedou z Plzně,“ vysvětluje Pavel Žur, ředitel městského divadla, kde koncert v pátek od 17 hodin proběhne.

Festival Jablonec nad Nisou – město plné tónů 2015 probíhá ve městě už podruhé, a to od 6. května do 30. září. Podrobný program je na www.mestoplnetonu.cz a na facebooku.

26.5.2015 10:21:45 | přečteno 962x | Petr Vitvar

Zprávy 2015

Jablonec nad Nisou - znak města
Magistrát města Jablonec nad Nisou