Jazyková verze: CZENDEPL

Preventivní akce „Řidiči jezdi bezpečně“

Preventivní akce „Řidiči jezdi bezpečně“, autor: archiv MP
04.05.2015 - Během dubnové preventivní akce Řidiči, jezdi bezpečně, kterou každoročně pořádá jablonecká městská policie, strážníci spolu s dětmi ze základních škol zastavili 172 vozidel a třetinu řidičů odměnili kyselým citrónem za překročení rychlosti. Jablíčko jako pochvalu si od jabloneckých dětí odvezlo 115 ukázněných řidičů.

„Tak jako každý rok v měsíci dubnu pořádáme několik preventivních akcí zaměřených na dopravu. Jednou z nich jej již tradiční „Řidiči jezdi bezpečně“, která využívá informativních radarů ve městě a v okolí základních škol. Řidiči jsou odměněni za způsob jízdy jablky a citrony,“ vysvětluje preventista městské policie Miloslav Lejsek. V letošním roce strážníkům opět pomáhaly děti ze základní školy v Rýnovicích a Kokoníně. Akce proběhla ve dvou dnech, vždy dopoledne na stanovišti u přehrady nedaleko městské haly a v odpoledních hodinách na ulici Rychnovská v Kokoníně.

„Jednalo se o preventivní akci, proto pokuty tentokrát udělovány nebyly. Vzhledem k reakci řidičů, dětí i celkovému výchovnému efektu preventivní akce počítáme s jejím opakováním i v příštím roce 2016,“ dodává ředitel Městské policie Jablonec nad Nisou Luboš Raisner.

Preventivní akce „Řidiči jezdi bezpečně“

Strážníci spolu s dětmi zastavili 172 vozidel, autor: archiv MP

pondělí, středa: 8–17 h
úterý, čtvrtek, pátek: 8–14 h