Jazyková verze: CZENDEPL

Občané rozhodněte: louka nebo parkoviště

Dům v Pobřežní ulici 5, autor: archiv MMJN
07.05.2015 - V průběhu května dojde k demolici problematického objektu v Pobřežní 5. Bourat se bude postupně a stavební materiál se bude odvážet na skládku. O podobě uvolněného pozemku mohou už nyní rozhodovat občané. Buď v anketě na webových stránkách města, nebo na veřejné diskuzi v úterý 26. května v ZŠ Arbesova.

Po demolici kontroverzního objektu, který nikdy nebyl dostavěný, vyhořel, byl domovem bezdomovců a problémem pro místní obyvatele, se volalo už několik let. Nyní se tak skutečně stane. „Demolice nebude jednoduchá, bude probíhat postupným bouráním a veškerý vybouraný stavební materiál se musí odvézt na skládku,“ popisuje náměstek primátora pro rozvoj města Lukáš Pleticha a dodává, že po demolici se otevírají dvě další varianty, jak uvolněnou plochu upravit. „Terén se pak vyrovná nezávadným přírodním materiálem s vrchní vrstvou humusu a zatravní se. Nebo zde může vzniknout parkoviště, které v této lokalitě citelně chybí.“

A kdo je více povolaný k tomu, aby rozhodl, co v jeho sousedství bude, než místní. Proto statutární město Jablonec nad Nisou vyhlašuje anketu: Co má vzniknout na pozemku místo zbouraného objektu v Pobřežní ulici 5 – zelená plocha nebo parkoviště? Odpovídat můžete na webových stránkách města do 31. května, nebo můžete přijít na veřejnou diskuzi v úterý 26. května od 18 hodin do jídelny ZŠ Arbesova.

7.5.2015 12:36:57 | přečteno 1468x | Petr Vitvar

Zprávy 2015

Jablonec nad Nisou - znak města
Magistrát města Jablonec nad Nisou