Jazyková verze: CZENDEPL

Letošní opravy ocení hlavně jablonečtí chodci

Značka - Přejděte na druhý chodník, autor: Petr Vitvar
29.05.2015 - Na opravy komunikací je v letošním rozpočtu města počítáno s 12 miliony korun. „Letos vzhledem ke stavu rozpočtu nepočítáme s žádnými velkoplošnými opravami komunikací, půjde vesměs o opravy menšího charakteru, ale domnívám se, že je ocení hlavně chodci,“ říká náměstek Miloš Vele.

Budou se opravovat zejména chodníky a schodiště. Větší z hlediska financí je například kompletní oprava parkoviště mezi ulicemi Smetanova a Rybářská. S některými opravami se už začalo.

„V současné době dokončujeme nápravy škod, které způsobila zima, došlo k výměně poškozených dopravních značek a částečné obnově nástřiků vodorovného dopravního značení a natírání zábradlí, které v naprosté většině obstarávají pracovníci magistrátu zaměstnaní v režimu veřejně prospěšných prací,“ shrnuje práce Pavel Kozák, vedoucí oddělení správy komunikací. Nově natřené zábradlí se objeví například u schodiště v Rybářské ulici, v ulici Prosečské nebo na mostě v ulici Za Říčkou. Nové zábradlí se objeví na okružní křižovatce v ulici Palackého, lávce pro pěší v ulici Horské nebo u Úřadu práce.

Z letošních oprav budou profitovat chodci

Oprav se v roce 2015 dočkají hlavně chodníky. „Pokračovat budeme například dalším úsekem v ulici Palackého po pravé straně směrem do města, v Mlýnské ulici, v Rýnovické u školy a plánujeme letos dokončit i chodník v Mánesově ulici. Ze setkání s občany evidujeme také požadavek na opravu chodníku u zastávky MHD v Janovské ulici, i ten jsme zařadili do plánu na tento rok,“ konstatuje Kozák. Nový povrch dostane i chodníček v parku v ulici Pod Baštou. Kromě chodníků by letos mělo dojít i na opravu schodů v ulici I. Olbrachta ve Mšeně a v plánu je také přeložení horní části schodiště z Jiráskovy ulice na autobusové nádraží. „Schody k autobusovému nádraží jsou velmi frekventované a bohužel již dožívají, horní část schodiště je v téměř havarijním stavu a je nutné ho přeložit,“ říká náměstek Vele a dodává: „Vzhledem k tomu, že se jedná o důležitou komunikaci pro pěší v centru města, uvolnili jsme na opravu v letošním roce 400 tisíc korun.“

Opravuje se i parkoviště

V loňském roce došlo na rozšíření parkovacích ploch v ulici S. K. Neumanna. V letošním plánu oprav je parkoviště mezi ulicemi Rybářská a Smetanova. Již dožilá kdysi vybetonovaná plocha dostane nový povrch i odvodnění a vyznačení parkovacích míst dá parkovišti pro cca 40 vozidel řád. Na kompletní opravu je v městské pokladně rezervováno bezmála 800 tisíc korun.

29.5.2015 7:42:12 | přečteno 1104x | Petr Vitvar

Zprávy 2015

Jablonec nad Nisou - znak města
Magistrát města Jablonec nad Nisou