Jazyková verze: CZENDEPL

Legendární tyčkařka vzpomíná: „Líbilo se mi bojovat za naši školu!“

Tisková konference k Poháru rozhlasu, autor: Markéta Hozová
27.05.2015 - Na stadionu Střelnice v Jablonci nad Nisou se v pondělí 25. května představila zástupcům médií z Libereckého kraje vrcholná atletická událost – republikové finále 47. ročníku Poháru Rozhlasu s Českou spořitelnou mladších žáků a Sportovní ligy základních škol o Pohár ministra školství.

Společně s organizátory byli jejími hosty také jablonecký primátor Petr Beitl, který převzal nad sportovním kláním záštitu a bývalá česká reprezentanta, tyčkařka Pavla Hamáčková – Rybová.

V obou věkových kategoriích se 2. června v akci představí vždy šestnáct nejlepších chlapeckých i dívčích družstev reprezentovaných 400 mladými atlety z celé České republiky. Mimochodem – do okresních kol se zapojilo přes 16 000 žáků z 900 základních škol.

„Jablonec je sportovním městem, proto také vítám, že se stal pořadatelem této významné akce. Jsem rád, že na ní bude mít město zásluhou Základní školy Arbesova mezi staršími žákyněmi své zastoupení a současně to považuji za oceněné práce našich trenérů a funkcionářů, kteří se věnují mládežnickému sportu. Rozvoj sportovních aktivit v Jablonci je výsledkem dlouhodobé systematické práce právě s mladými talenty – na základě těchto úspěchů posílají i další rodiče své děti do oddílů a jednot. Město navíc udrželo a ještě rozvinulo historicky vybudovanou infrastrukturu, k dispozici jsou i výborné přírodní podmínky zejména pro zimní sporty. Všem účastníkům republikového finále bych popřál především slunečné počasí, aby měli ideální podmínky a mohli předvést své nejlepší osobní výkony,“ uvedl primátor Petr Beitl.

Předcházejícími 46 ročníky Poháru Rozhlasu s Českou spořitelnou prošly všechny velké osobnosti české atletiky. Jednou z nich byla také bývalá vynikající reprezentantka Pavla Rybová, která se ještě pod dívčím jménem Hamáčková stala halovou mistryní Evropy i světa ve skoku o tyči.

„Už si asi nevybavím konkrétní závod, ale dobře si pamatuji, jak velké zpestření pro mne – v té době především gymnastku – znamenaly všechny školní soutěže v různých sportech. Líbilo se mi, že mohu bojovat spolu s ostatními spolužáky za svou školu, což násobilo naše odhodlání. Navíc jsem si vyzkoušela atletické disciplíny, což se mi pak později hodilo. Věřím, že v Jablonci přivítá účastníky hezké počasí a že všichni – ať už dopadnou jakkoliv – budou brát účast s určitým nadhledem. Měli by mít na paměti, že i případný neúspěch může znamenat poučení. Třeba zjistí, že skok daleký pro ně není správnou disciplínou a příště si vyzkouší raději osmistovku,“ svěřila se Pavla Rybová, která přijde 2. června osobně mladé atlety na Střelnici povzbudit.

27.5.2015 14:37:35 | přečteno 1170x | Petr Vitvar

Zprávy 2015

Jablonec nad Nisou - znak města
Magistrát města Jablonec nad Nisou