Jazyková verze: CZENDEPL

Kudy by mohla vést tramvaj

Varianty prodloužení tramvajové trati, autor: archiv MMJN
25.05.2015 - Statutární město Jablonec nad Nisou zadá na základě rozhodnutí zastupitelstva územně technickou studii, která prověří možnost prodloužení tramvajové trati z konečné v Tyršových sadech k novému přestupnímu místu Jablonec – střed. Pokud to bude technicky možné, zapracuje se stopa pro vedení tramvajové trati také do návrhu územního plánu města.

„Prodloužení tramvajové trati by mohlo být reálně financovatelné v rámci projektu IPRÚ Liberec – Jablonec nad Nisou, bude-li projekt hotový a stavební povolení v právní moci v horizontu let 2018-19,“ konstatuje Lukáš Pleticha, náměstek primátora pro rozvoj města, s tím, že kvůli času je třeba provést změnu dosud platného územního plánu (ÚP), jejíž podnět zastupitelé včera projednávali. „Čekání na vydání nového územního plánu v roce 2017 by město posunulo mimo časový rámec možného financování stavby a v dohledné době by realizace nebyla možná,“ dodává Pleticha.

Prodloužením tramvajové trasy se zabývali také autoři nového jabloneckého ÚP z architektonické kanceláře SAUL. „Navrhli nové přestupní místo veřejné osobní dopravy Jablonec – střed, a to v západní části bloku vymezeného ulicemi 5. květen, Kamenná a Lipanská blíže ke korytu Lužické Nisy,“ vysvětluje vedoucí oddělení územního plánování Michaela Smrčková. Jablonec – střed je oproti současnému autobusovému nádraží položený výhodněji zejména pro snazší spojení všech typů doprav včetně železniční zastávky.

Trasy, kudy by prodloužená tramvajová trať mohla vést, jsou dvě: varianta A předpokládá trasování Soukennou ulicí přes Dolní náměstí do Kamenné ulice a na nové přestupní místo, varianta B představuje trasu přes Anenské náměstí s přemostěním Lužické Nisy a podél ul. 5. května k novému přestupnímu místu. Která z nich bude zpracovaná do návrhu ÚP Jablonec nad Nisou, to prověří technická studie. Její výsledky by měly být známé na podzim.

25.5.2015 7:40:49 | přečteno 1631x | Petr Vitvar

Zprávy 2015

Jablonec nad Nisou - znak města
Magistrát města Jablonec nad Nisou