Jazyková verze: CZENDEPL

Jablotron má zájem o areál bývalé porodnice

Objekt bývalé porodnice v ulici Turnovská, autor: Miroslav Gorčík
11.08.2017 - Jablonečtí zastupitelé odsouhlasili dohodu o spolupráci mezi městem, Libereckým krajem a společností JABLOTRON GROUP a. s., která se týká využití areálu bývalé porodnice v Turnovské ulici. Objekt je v majetku Libereckého kraje a město se zavazuje ke spolupráci zejména ve vazbě na územní plán.

Statutární město Jablonec nad Nisou má trvalý zájem na tom, aby využití areálu bývalé porodnice odpovídalo významu místa na vjezdu do města. „Velmi bychom uvítali, kdyby prostor bývalé porodnice sloužil k zachování a rozvoji některého z odvětví jabloneckého průmyslu a zároveň plnil reprezentační funkci na příjezdu do Jablonce. Původní záměr spolupráce s Českou mincovnou se nepodařilo zrealizovat, nyní deklarujeme ochotu spolupracovat na využití tohoto významného území se společností Jablotron,“ sdělil k předloženému materiálu primátor Petr Beitl.

V navrhované dohodě o spolupráci Liberecký kraj potvrzuje svůj zájem na prodeji areálu bývalé porodnice. Záměrem Jablotronu je demolice stávajících budov a využití prostoru pro další rozvoj společnosti. Investiční záměr Jablotronu je v souladu s aktuálně platným územním plánem. Podle dohody má Jablotron svůj zájem do 31. 12. 2017.

11.8.2017 13:14:07 | přečteno 188x | Petr Vitvar

Jablonec nad Nisou - znak města
Magistrát města Jablonec nad Nisou
Mírové náměstí 19