Jazyková verze: CZENDEPL

Jablonecký škrpál 2017 skončil tradiční štafetou

Účastníci Jabloneckého škrpálu 2017, autor: Markéta Hozová

13.09.2017 - Pátý ročník Jabloneckého škrpálu, cyklu seniorských výletů, skončil jako tradičně štafetou v pondělí 11. září ve velkém sále Spolkového domu v Jablonci nad Nisou. Turisté předali primátorovi štafetu ověnčenou letošními stuhami a Petr Beitl jim na oplátku vrátil škrpál osázený v podzimním duchu.

Jak už je při zakončení „Škrpálu“ tradicí, i letos byli oceněni ti, kteří během 11 výletů nachodili 100 km. Spolu s deseti statečnými ženami si malý dárek za zdolané kilometry odnesl i jeden muž - Jiří Straka. Dárky seniorům předávali čestní hosté - vedoucí odboru sociálních věcí krajského úřadu Jolana Šebková, ředitelka jabloneckého spolku Českého červeného kříže Kateřina Havlová a primátor města Petr Beitl.

„Děkuji vám, že jste takoví, jací jste. Díky vám a vašemu nadšení se totiž o Jabloneckém škrpálu mluví nejen v našem kraji, ale i za jeho hranicemi. Jsem na vás pyšný a klobouk dolů,“ poděkoval všem zúčastněným primátor Beitl. Přidal také poděkování organizaci kolektivu Centra sociálních služeb. „Bez vaší podpory a finanční podpory města bychom se ale neobešli,“ kontrovala dalšími díky rozesmátá Blanka Svobodová, dobrá duše Jabloneckého škrpálu.

Po slavnostním úvodu v sále Spolkového domu zavládlo veselí a zněla hudba v podání Duobandu Petra Voslaře. Nechyběla samozřejmě ani hymna - populární písnička od Mirai – Když nemůžeš, tak přidej, kterou si všichni s chutí zazpívali.

Škrpálníci, jak si účastníci výletů sami říkají, se během letošních výšlapů podívali do Kryšotofova údolí, do Frýdlantu, do Českého ráje, do Krkonoš i Jizerských hor. Cílem letošního tajného výletu byl zámecký statek v Černousích. Průměrný počet výletníků byl 46 účastníků, ale často šla skupina až sedmdesátičlenná. K Jablonečanům se také občas přidali i stejně aktivní senioři z Frýdlantu nebo Liberce.

13.9.2017 14:32:41 | přečteno 134x | Petr Vitvar

Jablonec nad Nisou - znak města
Magistrát města Jablonec nad Nisou
Mírové náměstí 19