Jazyková verze: CZENDEPL

Jablonec nenechá sportovní oddíly a kluby padnout

Atletika
22.05.2015 - Rozpočtová opatření, která schválili zastupitelé na svém květnovém zasedání, se týkala zejména přesunů peněz v rámci rozpočtu města za účelem podpory místních sportovních oddílů. Kromě peněz, které rozdělí Komise pro sport a tělovýchovu v rámci dotačního programu, dostanou sportovní oddíly od města formou daru ještě 1,9 milionu.

„Vláda dosud nemá vytvořený systém podpory sportu, což je zásadní problém zejména v případě mládežnického sportu. Systematická podpora sportování dětí a mladých lidí je důležitá nejen z pohledu zdravého životního stylu, ale především z důvodu prevence kriminality,“ konstatuje náměstek primátora Miloš Vele. „Máme zájem na tom, aby jablonecké děti sportovaly a Jablonec zůstal městem sportu. Proto jsme se v letošním roce rozhodli pro nesystémový krok, abychom umožnili sportovním klubům a oddílům přežít, věnujeme jim formou daru 1 950 000 korun,“ říká Vele.

Částka je tvořena z 850 tisíc, které se podařilo uspořit v rámci škrtů výdajů jednotlivých odborů magistrátu, dalších 500 tisíc korun činí úspora ze zimní údržby a 600 tisíc je plánovaný výnos z obchodů s cennými papíry. Ke zhodnocení byly využity finance, které městu formou zápůjčky finančních prostředků poskytla Jablonecká energetická. „Jedná se o peníze na revitalizaci, které JE zatím nepotřebuje a poskytla je městu. Zhodnotili jsme je prostřednictvím J&T Banky, která pro město zprostředkovává kapitálové obchody a získali tak peníze, které můžeme využít na podporu sportu,“ vysvětluje Vele.

Peníze budou rozděleny prostřednictvím Komise pro sport a tělovýchovu na základě žádostí. Celkem kluby požadovaly částku dvakrát větší, tj. 3,8 milionu.

22.5.2015 12:03:32 | přečteno 989x | Petr Vitvar

Zprávy 2015

Jablonec nad Nisou - znak města
Magistrát města Jablonec nad Nisou