Jazyková verze: CZENDEPL

Jablonec, Jablonec!

Jarní kuželkářský turnaj, autor: M. Hozová
03.05.2012 - Pátý ročník seniorského Jarního turnaje v kuželkách se uskutečnil v pátek 27. dubna v kuželně liberecké Tipsport areny. Jablonec nad Nisou reprezentovala dvě pětičlenná družstva a také náhradníci, kteří spolu s libereckými seniory vytvořili samostatné družstvo.

Celkem 20 týmů z Liberce, Jablonce a Frýdlantu soupeřilo o pohár Kontaktu, Komunitního střediska z Liberce, které turnaj každoročně pořádá.

Svůj pohár přivezl závodníkům i primátor Jablonce Petr Beitl. „Pohár primátora získá ten, kdo dnes nahází absolutně nejvyšší počet bodů. Samozřejmě bych se nezlobil, kdyby se vrátil zpátky do Jablonce, ale přeju ho každému z vás,“ řekl Beitl s úsměvem a popřál všem hodně štěstí. Pohár primátora si nakonec odnesl pan Karel Fučík z libereckého klubu Elán, který naházel 126 bodů.

Také v pořadí družstev vyhráli liberečtí z Klubu Elán s celkovým počtem 521 bodů, druhý byl liberecký klub APM (501 bodů) a třetí místo obsadil klub Pohoda z Liberce (429 bodů). Jablonečtí se turnaje zúčastnili letos poprvé a reprezentovali vskutku skvěle. Umístili se v první polovině tabulky, patří jim 6. a 7. příčka. Deváté místo si vykoulelo jablonecko-liberecké družstvo náhradníků. Senioři z Jablonce uspěli hlavně díky poctivému tréninku, který za finanční podpory města a pod organizační taktovkou Centra sociálních služeb pravidelně probíhá v jablonecké kuželně.

I přes letní teploty, které v pátek panovaly venku, si senioři svůj závod v zaplněné kuželně užili a ve svých pestrobarevných dresech působili vskutku profesionálně. „Když se povede rotace, je to dobrý,“ zasvěcovala primátora do tajů kuželkářského umění paní Božena Štěpánková, řečená Bobina. „My jedeme na image,“ prozradili mi rozesmátí senioři z liberecké DPS s růžovými štítky na hlavách. Dobrá nálada a radost ze hry v Tipsport aréně rozhodně nechyběla, koláčky od frýdlantského starosty chutnaly všem a hlasité povzbuzování se neslo až ven. Všichni dohromady naházeli úžasných 7 938 bodů, což v průměru činí 3 body na jeden hod. Pátý Jarní kuželkářský turnaj zkrátka neměl poražené.

3.5.2012 14:02:28 | přečteno 905x | Petr Vitvar

Jablonec nad Nisou - znak města
Magistrát města Jablonec nad Nisou
Mírové náměstí 19