Jazyková verze: CZENDEPL

Druhý týden Města plného tónů je ve znamení mladých hudebníků

SPS Janáček, autor: Jana Fričová
11.05.2015 - Minulý týden zahájil náměstek primátora Pavel Svoboda II. ročník festivalu hudby a divadla Město plné tónů. Nejprve bylo zahřívací kolo na podiu před radnicí se SPS Janáček, ve čtvrtek pak slavnostní představení opery Bedřicha Smetany Prodaná nevěsta.

„Myslím si, že sbor Janáček už k Jablonci neodmyslitelně patří, a proto jeho koncert na Mírovém náměstní hned v úvodu festivalu byl na místě,“ komentuje úvodní událost náměstek Svoboda s tím, že také Prodaná nevěsta byla dobrá volba, neboť podtrhla slavnostní okamžik, kdy si diváci symbolicky připomněli také výročí konce 2. světové války.

Tento týden MPT pozve diváky jak před radnici, tak do městského divadla. „Druhý koncert na Mírovém náměstí bude zcela náš, neboť se tu od 16 hodin představí naši žáci,“ konstatuje ředitel Základní umělecké školy v Jablonci nad Nisou Vít Rakušan.

Ve stejný den městské divadlo nabídne od 19 hodin Koncert vítězů mezinárodní pěvecké soutěže Jakuba Pustiny 2015, na kterém vystoupí držitelé ocenění společně s Jakubem Pustinou a klavírním doprovodem Richarda Pohla. „Osmý ročník této soutěže v operním zpěvu, nad nímž převzal záštitu prezident Miloš Zeman, začal 23. ledna a potrvá do 15. května. Jablonec nad Nisou je jedním z pěti měst, které povede turné vítězů,“ říká ředitel divadla Pavel Žur a dodává, že na koncert je symbolické vstupné 50 korun, které je možné zakoupit v pokladně divadla.

Zahájení festivalu Město plné tónů 2015

pondělí, středa: 8–17 h
úterý, čtvrtek, pátek: 8–14 h
sobota (1. v měsíci): 8–12 h